Har du några frågor?

Om du har frågor om Matkomfort eller om våra produkter och tjänster, kika gärna på vår FAQ eller kontakta vår trevliga kundtjänst.

FAQ

Här hittar du svar på vanliga frågor

Besök vår FAQ

E-post

Har du en fråga till oss eller vill du att vi kontaktar dig?

kundtjanst@matkomfort.se

Ring oss på kundtjänst

08-408 111 17

Ordinarie öppettider*:
Mån kl 08:30-17:00 (3/7-18 9:00-15:00)
Tis-tors kl 08:30-16:00
Fre kl 08:30-15:00
Lunchstängt kl 12:00-13:00

*/Midsommarafton 22 juni: stängt.

Sista leveransen innan sommaruppehållet sker 1+2 juli inför vecka 27. Sedan är vi tillbaka med leverans inför vecka 32, den 5+6 augusti. Ändringar gällande den leveransen behöver vi ha senast måndag 30/7 kl. 10. Kundtjänst har stängt 4-27 juli.Trevlig sommar!

För akuta frågor gällande din söndagsleverans har vi ett journummer mellan kl 10-22 samt mellan 14-22 på måndagar, ring AOOex Kyltransporter på 0765-857 290.

Medarbetare

Henrik Isaksson, delägare
VD, kock och grundare
0707-914 094
henrik@matkomfort.se

Fredrik Åkesson, delägare
Strategiansvarig nya kanaler
0735-050 966
fredrik@matkomfort.se

Magnus Bern
Produktchef
0736-821 429
magnus.bern@matkomfort.se

Mattias Fungdal
Inköpsansvarig & kock
inkop@matkomfort.se

Benny Gustafsson
Produktionsansvarig & kock
produktion@matkomfort.se


Christian Beijner
Kock

Hans Eveborn
Kock

Martin Öhrbom
Köksbiträde

Emelie Hellman
Ekonomi- och kundtjänstchef
08-408 111 17
ekonomi@matkomfort.se

Stina Isaksson
Kundtjänst
08-408 111 17
kundtjanst@matkomfort.se


Marie-Fe Edwardsson
Kommunikationsansvarig
08-408 111 17
press@matkomfort.se

Dominique Wahlstedt
Sälj- och eventchef
dominique.w@matkomfort.se

Julia Carls
Säljare
julia.c@matkomfort.se

Isabelle Zucker
Säljare
isabelle.z@matkomfort.se

Prenumerera på våra goda recept och smarta kökstips!